Aż 20% RABATU! Specjalna oferta dla nowych klientów. Nie czekaj - promocja tymczasowa dla pierwszych 20 osób!
Profesjonalizm
Wykonujemy prace rzetelnie i profesjonalnie na każdym etapie.
Elastyczne terminy
Jesteśmy w stanie zapewnić elastyczny termin realizacji zlecenia.
Jakość
W naszej pracy dbamy o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.
Zaplecze techniczne
Dysponujemy najlepszym profesjonalnym sprzętem.
umytych m²
dachu
więcej niż
umytych m²
kostki brukowej
więcej niż
umytych m²
elewacji
więcej niż
Wykonujemy usługę w wyznaczonym terminie
Otrzymujesz wycenę
Dokonujemy oględzin
Kontaktujesz się z nami przez formularz na stronie lub telefonicznie
(kliknij w ikonę aby zobaczyć oryginalną opinie)
Pan Kazimierz
Polecam firmę. Fachowa robota!
Pani Iwona
Właśnie mam zrobiony polbruk. Jestem mega zadowolona! Polecam uczciwie. Warto zamówić tę usługę. Sympatyczny młody człowiek i prace wykonuje rewelacyjnie.
Pani Dorota
Perfekcyjne wykonanie usługi. Mycie kostki brukowej, impregnacja mikrobiologiczna i spoinowanie wykonane sprawnie i na wysokim poziomie. Na koniec efekt bardzo zadowalający. Raz jeszcze dziękuję i gorąco polecam
-Brodnica
-Chełmno
-Chełmża
-Rypin
-Żnin
-Nakło Nad Notecią
-Tuchola
-Golub-Dobrzyń
-Ciechocinek
-Koronowo
-Czersk
Usługi wykonujemy między innymi w takich miejscowościach jak:
-Grudziądz
-Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
-Bydgoszcz
-Toruń
-Włocławek
-Inowrocław
-Tczew
-Malbork
-Kwidzyn
-Świecie
-Iława
Usługi wykonujemy między innymi w takich miejscowościach jak:
-Grudziądz
-Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
-Bydgoszcz
-Toruń
-Włocławek
-Inowrocław
-Tczew
-Malbork
-Kwidzyn
-Świecie
-Iława
-Brodnica
-Chełmno
-Chełmża
-Rypin
-Żnin
-Nakło Nad Notecią
-Tuchola
-Golub-Dobrzyń
-Ciechocinek
-Koronowo
-Czersk
Jeśli nie dbasz i regularnie nie czyścisz swojej kostki brukowej możesz po jakiś czasie żałować takiego podejścia. Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się "dlaczego?".
Czyszczenie kostki brukowej polega na myciu powierzchni pod dużym ciśnieniem (zazwyczaj ok 200-300 barów) za pomocą myjki wysokociśnieniowej (popularnie nazywanej "karcher") z użyciem odpowiednio dopasowanych dysz, talerzy myjących oraz chemii. Dzięki dużemu ciśnieniu jakie wytwarza myjka możemy oderwać brud z kostki bez uszkadzania samej powierzchni bruku. Dodatkowo warto wspomnieć o jednoczesnym czyszczeniu spoin z mchu, ziemi, igieł czy chwastów. Po umyciu mamy czystą kostkę brukową oraz spoiny. Polbruk warto zaimpregnować a spoinę uzupełnić świeżym czystym piaskiem.
Zabrudzenia można podzielić na takie, które pojawiają się z przypadku np. wylany olej, farba, impregnat. Ale największymi zabrudzeniami są takie na które nie mamy wpływu i tak czy owak będą się pojawiać. Mowa tu szczególnie o zabrudzeniach mikrobiologicznych jak grzyby czy glony, które tworzą najbardziej widoczne zabrudzenia. Po za tym występują również wykwity wapienne, kurz i pyl z drogi oraz osad sadzy np. z pobliskiego komina. Należy również wspomnieć o mchu, chwastach i innych zanieczyszczeniach w spoinach kostki brukowej, które są usuwane podczas procesu mycia polbruku.
Jeżeli nie będziemy dbali o odpowiedni stan czystości naszej kostki brukowej to zabrudzenia będą się nawarstwiać a niechciana roślinność, grzyby i glony opanują naszą powierzchnie łącznie ze spoinami.
Na powyższej fotografii możemy ujrzeć chwasty wyrastające ze spoin kostki brukowej ale również bardzo grubą warstwę glonów i grzybów, które lubują się w wilgotnych i zacienionych miejscach, a właśnie takie były na powyższym zleceniu.
Można sobie pomyśleć: "ok, będą się nawarstwiać, to zamówię mycie kostki albo sam umyję i po myciu będzie ładna i czysta". Otóż niestety nie. Jeśli glony i grzyby będą odpowiednio długo to spenetrują kostkę w głąb materiału co spowoduje brak możliwości wypłukania pod ciśnieniem tych zanieczyszczeń. Tego typu zanieczyszczenia skupiają się w pojedynczych ogniskach i mogą występować bardzo gęsto. Im głębiej spenetrują kostkę tym efekt mycia będzie gorszy, gdyż strumień nie dotrze w głąb materiału pod odpowiednim ciśnieniem. Takie ogniska można ujrzeć również na wcześniejszej fotografii oraz na tej poniżej.
Na powyższej fotografii widać również, że w fazowanej części jest tych ognisk więcej niż na płaskiej powierzchni. Dzieje się tak ponieważ przed myciem spoina i kostka była tak zanieczyszczona i porośnięta mchem, że część sfazowana była wypełniona przez zanieczyszczenia i mech, który trzymał wilgoć i uniemożliwiał odpływ wody przez spoiny w głąb gruntu. Przez taki stan rzeczy w fazowanych częściach kostki bardzo często występują ogniska glonów i grzybów. Właśnie przez zaniedbanie samych właścicieli.
Są dwa sposoby: fizyczny i chemiczny. Fizyczny polega na zastosowaniu o wiele mocniejszego ciśnienia np. 500 barów i bardzo często użycia również dyszy punktowej o kącie 0° lub tzw. turbodyszy, Wtedy jest szansa, że woda pod odpowiednim ciśnieniem tj. takim, który umożliwia odczepienie zabrudzenia od powierzchni, dojdzie głębiej i wypłucze więcej niż przy mniejszym ciśnieniu. Dzięki temu plamy powinny być mniej widoczne, a niektóre mogą całkowicie zniknąć. Jednak ta metoda ma minusy, pierwszy oczywisty: trzeba posiadać taki sprzęt. Niestety jest on bardzo drogi i na jego koszt mogą pozwolić sobie tylko nieliczni usługodawcy, nie wspominając już o zakupie przez prywatne osoby na własny użytek. Takie myjki mogą kosztować w okolicach 50-100 tyś zł. na ten moment. Kolejnym minusem użycia dużego ciśnienia jest większa degradacja powierzchni kostki brukowej podczas czyszczenia z tak dużą siłą. Kostka może stać się wtedy mniej gładka i bardziej porowata co może spowodować szybsze wędrowanie glonów i grzybów w głąb kostki. Przy używaniu niższych ciśnień np. w okolicach 200-300 barów ciśnienie nie spenetruje tak głęboko materiału ale jest bezpieczniejsze dla powierzchni. Coś za coś.
Jednak jak wspomniałem jest jeszcze metoda chemiczna, która nie posiada takich minusów. Jest w miarę tania w porównaniu z zakupem wcześniej wspomnianej myjki i całkowicie bezpieczna dla kostki brukowej. I co najważniejsze: ta metoda jest bardzo skuteczna. W naszej firmie nazywamy to "chemicznym doczyszczaniem kostki brukowej". Jeśli ogniska grzybów i glonów spenetrowały kostkę zbyt głęboko to po myciu proponujemy klientom chemiczne doczyszczanie kostki. Zasadność ponoszenia dodatkowych kosztów jest w gestii klienta. Jeśli tych plamek jest niewiele lub występują w mało widocznym miejscu to często klienci nie podejmują tych kosztów. Zazwyczaj efekt czyszczenia jest na tyle duży, że robi ogromną różnicę między tym co było a co jest po myciu (co można zaobserwować na poniższym zdjęciu), że klienci są bardzo zadowoleni i nie przejmują się kilkoma kropkami na kostce.
Jednak jako profesjonalna firma zawsze zaproponujemy możliwość chemicznego doczyszczenia. Jedynym minusem tej metody jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i ostrożne, umiejętne obchodzenie się z chemią. My taką wiedzę oraz umiejętności posiadamy co potwierdzają zdjęcia oraz referencje naszych klientów na tej stronie.
Tak naprawdę wszystko zależy od warunków w jakich ta kostka przebywa. Jeśli jest duża wilgotność i częste zacienienie w ciągu dnia to glony i grzyby będą rozwijać się szybciej. I odwrotnie: jeśli kostka przez większość dnia jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, jest duży przewiew, ściany i inne przeszkody zaburzające przepływ powietrza są oddalone, występują odpowiednie spadki i odpływy, które są drożne oraz w spoinach jest odpowiedni piasek to kostka będzie czysta dłużej, ze względu na małą wilgotność i szybkie odparowywanie co utrudni rozwój mikrobiologiczny. Dlatego należy obserwować kostkę brukową co jakiś czas i w pewnym momencie podjąć decyzje o myciu kostki brukowej np. przez profesjonalną firmę, która zrobi to dobrze lub spróbować własnymi siłami. Zapraszamy do artykułu o myciu kostki brukowej domowymi sposobami. Zazwyczaj kostkę brukową w wilgotnym środowisku warto myć co ok 1-2 lata a w zwykłym co ok 3 lata. Będzie to najlepsze rozwiązanie pod kątem ekonomicznym. Bo wiadomo, że najlepszy rozwiązaniem by było mycie raz w roku z dodatkową impregnacją mikrobiologiczną.
Zawsze zalecamy klientom impregnacje mikrobiologiczną, która przy umiejętnym zaaplikowaniu powstrzymuje rozwój glonów i grzybów na kostce brukowej przez okres ok. 12 miesięcy i tym samym odwleka w czasie konieczność mycia powierzchni. Naszym zdaniem warto zdecydować się na taki zabieg, szczególnie że kosztuje ułamek ceny mycia zasadniczego, a efekt działania potwierdzamy własnymi testami i obserwacjami u klientów. Taka impregnacja może nas uchronić przed zabrudzeniami opisywanymi powyżej, które penetrują kostkę brukową.
Firma: Neptun Wojciech Wrzesiński
NIP: 8762506831
REGON: 526435297
Konto bankowe (BNP Paribas): 75 1600 1462 1822 0015 2011 7851
biuro@neptunmyje.pl
883-148-288